[Artykuł] Ciężkie życie admina. Zobacz następny temat

5. Czas a praca.
6. Odnośniki.

1. Wstęp

W tym artykule chciałbym ukazać Wam jak trudna, a czasem denerwująca praca zostaje przeze mnie wykonywana. Przybliżę Wam tajniki mojego zajęcia, oraz satysfakcję jaką mi przynosi. Postaram się też ujawnić Wam parę porad, jak nie denerwować adminów, oraz jak nim zostać!

2. Jak zacząć?

Zostać administratorem jest bardzo prosto! Zakładamy w tym wypadku swoje forum na jednym z darmowych serwerów (np. www.fora.pl) lub też płatnym (np. [link widoczny dla zalogowanych]) i jesteśmy administratorami. Co jednak zrobić, aby nie administrować jedynie pustym adresem? A no tutaj już mogę Wam pomóc. Umieszczacie reklamę swojego forum/strony TUTAJ i cieszycie się, jeżeli ktoś tam wejdzie. Pamiętajcie, że reklama musi zachęcać użytkowników (Miła atmosfera, ciekawi ludzi), a nie odstraszać (Nie chcesz- nie wchodź!). Teraz jak to forum moderować? No po prostu banalnie Ball Wchodzisz w Panel Administracyjny, który który widać po zalogowaniu się na konto administratora.
Image
Tam mamy do wyboru wiele opcji dzięki którym możemy ustawić forum tak, jak nam się podoba. Ale to dopiero połowa sukcesu. Trzeba forum dostosować jeszcze do potrzeb użytkowników, czyli nie tworzyć for, których nikt nie potrzebuje (np. forum o tej >> Cool << Emotce.

3. Obowiązki

Jeżeli już założyliśmy forum no to mamy jak z dzieckiem: trzeba wziąć za nie odpowiedzialność, w związku z czym musimy je codziennie odwiedzać i wycinać niepotrzebne chwasty, aby dać rozwijać się zdrowym pędom. Jeżeli chcecie, aby użytkownicy Was szanowali nie możecie dopuścić do;
-Obrażania użytkowników.
-Wyśmiewania się z subkultur/religii itp.
-Przeklinania (są wyjątki).
-Oraz innych nie potrzebnych rzeczy, w tym również pisania postów bez wartości merytorycznej, czyli nie wnoszących nic do tematu (czyt. Spam).
A musisz;
-Być miły i uprzejmy.
-Pomagać jak najwięcej.
-Zwracać się do użytkowników z szacunkiem.

4. Przyjemności.
Chyba dla każdego administratora największą przyjemnością jest widok jego rozwijającego się forum/strony. Pamiętajcie, że najlepiej wychodzą rzeczy, które robimy, ponieważ chcemy, a nie bo musimy. Tworzenie musi być dla Was czymś więcej niż jedynie suchą robotą. Musi to być Wasza pasja.

5. Czas a Praca.
Przebywajcie na forum tak często, jak macie na to ochotę, ale nie rzadziej niż raz dziennie, bo możecie nie ogarnąć liczby nowych postów, z czego każdy trzeba sprawdzić, a wiele z nich edytować lub usunąć. I najważniejsze: jeżeli nie będziecie już posiadali zapału do pracy oddajcie tą posadę komu innemu. Nie zabierajcie ludziom znajomości z forum, oraz ich ciężkiej pracy na wypracowanie opinii.

6. Odnośniki.

Tutaj zamieszczam odnośniki do darmowych serwerów hostujących foura dyskusyjne;

www.fora.pl
[link widoczny dla zalogowanych] < Polecam

Oraz chyba jeden z tańszych płatnych serwerów: [link widoczny dla zalogowanych]

Ostatnio zmieniony przez DJ dnia Wto 16:46, 26 Lut 2008, w całości zmieniany 1 raz